Czyszczenie układów glikolowych

Czyszczenie instalacji glikolowej.

PŁUKANIE INSTALACJI WODY LODOWEJ

Instalacje wody lodowej znajdują szerokie zastosowanie w szkołach, hotelach, apartamentach, a także w w zakładach, gdzie wymagane jest obniżenie temperatury w procesie technologicznym. Instalacje wody lodowej są niezawodnym rozwiązaniem technologicznym. Technologia całego układu chłodzącego w porównaniu z instalacjami freonowymi jest bezpieczna, ponieważ nawet przy wycieku medium nie powoduje to wpływu na środowisko. Jedynie przy zastosowaniu glikolu trzeba zachować zwiększone środki bezpieczeństwa dla osób mających z nim kontakt. Wysoka wydajność i  wpływ na środowisko przekonało wiele osób to tego typu rozwiązania. Nie można jednak zapominać, że cały system będzie funkcjonować długie lata tylko i wyłącznie w sytuacji gdy będzie się o niego dbało. Całą instalacja należy regularnie czyścić i konserwowana. Zbiornik wody lodowej oraz rury z biegiem czasu pokrywają cię warstwą kamienia i  różnego rodzaju osadami. Ważne jest okresowe  czyszczenie agregatu wody lodowej i całego systemu rurowego. 

Nasza wiedza i lata praktyki na budowach pozwalają nam na świadczenie usług związanych z czyszczeniem instalacji oraz regulacją instalacji. Zapraszamy do zapoznania się z cała ofertą naszej firmy Świat Instalacji”

9

Płukanie instalacji glikolowej

USUWANIE ZANICZYSZCZYSZCZEŃ Z RUR

Ignorowanie potrzeby czyszczenia  całego sytemu rozprowadzającego glikol,   powoduje wzrost kosztów i jednoczesne zmniejszenie wydajności całego systemu. Najlepszym sposobem na przywrócenie sprawności układu jest odkamienianie i płukanie rurociągów. 

6

Oferta serwisowania instalacji glikolowych

Płukanie i czyszczenie agregatów i rur systemu chłodzenia

01.

Czyszczenie agregatów wody lodowej

Czyszczenie chemiczne instalacji grzejnikowych to usługa polegająca na przywróceniu sprawności grzania układu, do parametrów grzewczych sięgających 99% sprawności.

02.

Czyszczenie chemiczne rurociągów

Najczęstszym, objawem problemu z niegrzejącą instalacją ogrzewania podłogowego jest pojawienie się tzw. zimnych stref na obszarze podłogi.W takich przypadkach wymagane jest płukanie instalacji

03.

Czyszczenie chemiczne wymienników

Zanieczyszczenia takie jak kamień, związki wapna i rdza występujące w instalacjach wodnych osadzają się na powierzchni wymiany ciepła wymiennika, powodując spadek jego efektywność a w konsekwencji wzrost kosztów ogrzewania.

Cennik usług czyszczenia instalacji glikolowej.

Jaki jest koszt płukania instalacji?

Cena za czyszczenie systemu glikolowego ustalana jest  na podstawie przedstawionych w czasie rozmowy informacji.

  • Rodzaju instalacji 
  • Konieczność przygotowania instalacji do płukania 
  • Materiału z jakiego wykonana jest instalacja
  • Ilości, rodzaju użytej chemii do czyszczenia